Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

Durván szélsőséges időjárásunk lesz a héten

Durván szélsőséges időjárásunk lesz a héten
(Fotó: Agroinform)

Elérkeztünk november második hetéhez, de a szokatlan időjárás miatt a karácsonyi hangulat még csak egy-egy pillanatra legyint meg minket. Egyszer esik, máskor fúj, egyszer kisüt a nap, máskor borús az ég. Egyik nap megfagyunk, másik nap megsülünk a kabát alatt. Országszerte ezen a héten is izgalmas napok elé nézünk az időjárás szempontjából, a reggeli öltözködés lassan már kihívás lesz. Annyit elárulunk: a héten már némi hó is megérkezik hazánkba.

Vasárnap értetlenkedve nézhettünk ki az ablakon. Napközben a vastag felhőtakaró mögül hétágra sütött a nap (ez ilyen napi csodaszámba ment), a hőmérséklet pedig indokolttá tette, hogy egyszál pulóverben is jól érezzük magunkat egy rövidebb séta erejéig. Hangsúlyoznám itt, hogy november második hetében járunk. Estére viszont megérkezett az apokalipszis esővel, tornádó erejű széllel, csavarodó fákkal. Ez lenne 2016 ősze?

Hétfőtől már kezdődik a lehűlés, és bár sok napsütésben lesz részünk a nap folyamán, a hőmérséklet - a vasárnapi 12-14 fokhoz képest - csak 7-12 fokig emelkedik. A keddhez viszonyítva azonban ez még mindig tavasziasnak tűnik. 

Kedden ugyanis ismételten leszakad az ég, csapadékos időre kell számítanunk, a hidegfront miatt viszont a Bakonyban és az Alpokalján már havazhat is. Kedden országszerte már csak 5-11 fokos maximum hőmérséklettel számolhatunk.

Itt megjegyeznénk, hogy az első hó már lehullott: vasárnap a Kőszegi-hegységben, 700 méter fölött az esőt havazás váltotta fel. Egyébként már múlt héten is utaltak jelek a fehér csapadék eljövetelére, pénteken már a Pilisben, a Börzsönyben és a főváros egyes részein is szállingózó hópelyhekről érkeztek a hírek. 

Szerdán szintén váltja majd egymást az eső és a több órás napsütés, az előbbivel elsősorban az orszák keleti, délkeleti tájain lehet találkozni. A hőmérséklet tovább csökken, a hét közepén hazánkban 4-9 fokot mérhetünk.

Székesfehérváron hasonlóan telik november második hete: keddi és a pénteki nap, valamint a hétvége ígérkezik csapadékosnak, a hétfő, a szerda és a csütörtök az előrejelzések szerint csak felhős időjárást tartogat. Városunkban is tapasztalhatjuk majd az erős lehűlést, hiszen a hétfői 9 fok csak vasárnap tér vissza, addig pedig kedden, szerdán és pénteken 6, csütörtökön pedig 5 fokot (éjszaka -3-at!) mutathat a hőmérő higanyszála.  

Ennek a furcsa időjárásnak bizony meg vannak az okai, ezekre és ezek megoldásaira Leonardo DiCaprio mutatott rá a nem rég bemutatott, klímaváltozással foglalkozó filmjében. Ha Nem láttad Dicaprio Özönvíz előtt című dokumentumfilmjét? Nézd meg nálunk magyarul - VIDEÓ.

Durván szélsőséges időjárásunk lesz a héten

Erős lehűlés, esős-napos időjárás (Fotó: Időkép)

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét embere

 • Székesfehér diákjai emlékeznek 1956 hőseire
  Székesfehér diákjai emlékeznek 1956 hőseire
 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen

Eseménynaptár

 • Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok rójaák le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
 • Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
  Idén is elindítja Fűts okosan! című tájékoztató kampányát az Agrárminisztérium
 • HÍRADÓ 2019. október 21.
  HÍRADÓ 2019. október 21.
 • Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát
  Felfüggesztették Varju László mentelmi jogát