Fair21 °C
2019. október 22. kedd Előd
Menü

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

Akár ez is állhatna egy bulvárújság címlapján vezető hírként, amit egy hitelesnek tűnő fotó igazolhatna is (hogy minél jobban fogyjon a nyomtatott sajtótermék). Erről azonban szó sincs, bár fénykép az van az említett „eseményről”, amit alább meg is mutatok.

Miközben káromkodva olvasnak tovább a fehérvári statiszták, hogy bizonyára kimaradtak egy új „Csillagok háborúja”-rész forgatásából.Viszont ők is tévednek ám! A fotó, amely nemrég felbukkant az Interneten, csupán egy montázsolt kép, elkövetője pedig Pordán Krisztián! Íme: 


Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

A fehérvári fotós 3-4 évvel ezelőtt kezdett el fotókat „manipulálni”. Az említett képet pedig azért készítette el, mert a Star Wars nagy kedvence, és a Birodalmi lépegetőket kimondottan szereti.

Kezdetben a maga szórakoztatására kezdte el "átvariálni" a fotókat, majd úgy gondolta, hogy megosztja a nagyközönséggel is a kész produktumokat, hogy az észrevételek, kritikák mind hozzá tudják segíteni a fejlődéshez. Szeretne ugyanis még jobb, precízebb, minőségibb munkákat létrehozni.

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

A képeket főként saját Facebook/Instagram profilján publikálja, s a megosztásoknak hála innen jutnak el egyre több helyre az alkotások.

Van, amikor konkrét ötlet alapján fotóz be valamit, majd Photoshop-ban összeállítja a víziót, de olyan is előfordult már, hogy régebbi fotóit „tuningolta” ily módon. Nyersanyag pedig akad bőven a galériájában, hiszen az elmúlt öt év alatt rengeteg fényképet készített.

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

„Ismerek olyan nagyszerű embereket,fotósokat, akik épphogy a kezükbe vettek egy kamerát, s máris remek fotókat készítettek, és olyan is van, hogy valaki évek óta bontogatja a szárnyait, de a fejlődés, valamint a készült fotók tökéletes semmitmondása jelenik meg náluk az összes olyan hibával, amit egy fotós el tud követni.” – mondta, amikor a fényképezésről beszélgettünk - Porté, divat, finomabb, sejtelmesebb glamour fotók készítésében érzem jól magam, de szeretem az épületeket és az utcán spontán elkapott pillanatokat is imádom!”

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

S, hogy honnan jön az ötlet? Előfordult már, hogy mozizás közben beugrott egy gondolat, s azonnal neki kellett állnia a megvalósításnak, mert félt, hogy különben elfelejti.

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

Krisztián sok fényképező gépet kipróbált már. Mint mesélte: mindegyiknek megvolt a maga előnye és hátránya is. Jelenleg egy Fujifilm X-T1 gépet használ, s van hozzá egy 35mm F/2 rekeszértékű objektíve is.

A Fujiba minden olyat belepakoltak, ami számomra egyfajta kényelmi és hasznos dolog.” – mondta – „Elsősorban a beépített film szimulációk (csúfoljuk filternek), amik nagyon jók, például a Classic Chrome.”

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!A képen maga az alkotó

Nagyon hasznos az a kiegészítő a kamerában, ami a jpg formátumra egy szűrőt rak. Ilyen például a szépia vagy a fekete-fehérré színező. Krisztiánnál inkább a program az, ami jobban számít a munka során. Volt olyan időszak, amikor a telefonjával végezte el a fotós munkákat, és a Photoshop erőteljesebb hangsúlyt kapott. A fehérvári fiatalember folyamatosan figyeli mások munkáit, és a mai napig vannak olyan magyar fotósok, akikre felnéz, akiktől inspirációt kap.

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

Vágya, hogy főállásban a fotózással foglalkozhasson. Ezért több olyan közösségi portálra is regisztrálta magát, ahol profik segítenek amatőröknek (bár ugye az is érdekes megközelítés, hogy ki mikor minek érzi magát – jegyzem meg én, kívülálló újságíró, aki nem értek a fotózáshoz). Itt a fotók publikálása után jönnek a kritikák, észrevételek – amik fejlesztenek. (Jó esetben, ha a fotós megfogadja a tanácsokat és nem sértődik meg  egoból…)

Krisztián teljesen autodidakta módon fejleszti magát, illetve részt vesz különböző workshop-okon, ahol a retusálástól kezdve a fények beállításán át a modellel való kommunikációig mindent megtanítanak.

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

Krisztiánnak egyébként nemcsak a manipulált fényképei figyelemreméltóak, hanem a hölgyekről - különleges színezéssel és beállításokkal - készült képei is... No, de erről legközelebb írok majd!

Birodalmi lépegető tarolta le a Távirda utcát!

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

 • Újabb óriás-falfestmény készült el a főváros 8. kerületében
  Újabb óriás-falfestmény készült el a főváros 8. kerületében
 • Összezártak az uniós országok az agrárforrások védelmében
  Összezártak az uniós országok az agrárforrások védelmében
 • PROAStartup workshop középiskolás diákoknak
  PROAStartup workshop középiskolás diákoknak
 • Menetrend szerinti busz sofőrjével szállíttatta a kokaint egy zalai férfi
  Menetrend szerinti busz sofőrjével szállíttatta a kokaint egy zalai férfi

A hét embere

 • Katana Kupán remekeltek a fehérvári és a sárosdi kempósok
  Katana Kupán remekeltek a fehérvári és a sárosdi kempósok
 • Hatalmas tűz ütött ki egy új-zélandi konferenciaközpont tetején
  Hatalmas tűz ütött ki egy új-zélandi konferenciaközpont tetején
 • Október 23. - Washingtonban ünnepséggel emlékeztek
  Október 23. - Washingtonban ünnepséggel emlékeztek
 • Székesfehér diákjai emlékeznek 1956 hőseire
  Székesfehér diákjai emlékeznek 1956 hőseire
 • Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
  Szésfehérváron is elkezdődnek ma a megemlékezések
 • Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
  Ingyenes jogi tanácsadást szervez a Budapesti Ügyvédi Kamara
 • Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
  Szívügyünk Fehérvár - nagyszabású szűrőnap lesz városunkban
 • Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája
  Az Árpád-kori oklevelekről szólt a Városi Levéltár és Kutatóintézet konferenciája

Eseménynaptár

 • Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
  Hétvégén rendezik a Paál István Fesztivált
 • Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
  Makovecz Imre munkássága előtt tisztelegnek
 • Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
  Többfelé javult a szmoghelyzet, de Debrecenben és Nyíregyházán továbbra is egészségtelen
 • Kárpát-medencei fiatalok róják le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
  Kárpát-medencei fiatalok róják le tiszteletüket az 56-os hősök előtt
 • Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
  Kőnél keményebbek - ünnepi műsor Székesfehérváron
 • Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
  Lezárult a nyomozás a csaknem négy éve történt párizsi merényletek ügyében
 • Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
  Játéktörténeti konferenciát rendeztek a Hetedhét Játékmúzeumban
 • Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
  Ma kezdődnek az október 23-ai központi megemlékezések
 • Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
  Szűrt napsütés várható 24 fokos hőmérséklettel
 • Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
  Október 27-ig lehet jelentkezni az Ady-versenyre
 • Jobb a levegő Székesfehérváron
  Jobb a levegő Székesfehérváron
 • Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
  Hétfőn sem vette napirendre a brit parlament alsóháza az új Brexit-megállapodást
 • Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában
  Az energiaellátás függőségének csökkentése áll a készülő nemzeti energiastratégia középpontjában