Clear sky20 °C
2019. szeptember 15. vasárnap Enikő
Menü

Megkezdődött az érettségi időszak

Kíváncsiság, találgatások – idén is nagy izgalommal várták a diákok, hogy mi lesz pontosan a feladatuk. A közép- és emelt szintű magyar nyelv és irodalom vizsgával folytatódott az érettségi szezon. Idén országszerte több mint 111 000 diák ad számot tudásáról, Székesfehérváron 76 osztály 1687 diákja érettségizik. Hivatalosan az érettségik május 3-án, a nemzetiségi nyelvi és irodalmi vizsgákkal kezdődtek.

Egy ország várta kíváncsian hétfő reggel a magyarérettségi feladatait. Reggel nyolckor Székesfehérváron közel 1700 diák állt neki a két részből álló írásbeli feladatsornak. A megoldásra összesen 240 perc állt rendelkezésre. A diákok az első feladatlapon szövegértési feladatsort és egy érvelési, szövegalkotási feladatot találtak. Majd a műértelmező szövegalkotását kellett megoldaniuk, ami lehetett egy mű értelmezése megadott szempontok alapján, vagy két mű összehasonlító elemzése. Ferenczy Noémi a Ciszterci gimnázium magyar nyelv – és irodalomtanára hálásnak, átlagosan nehéznek tartotta az idei érettségit.

 

 

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Galéria

Ez van

A hét embere

Eseménynaptár

 • Nőtt a spanyolországi ítéletidő áldozatainak a száma
  Nőtt a spanyolországi ítéletidő áldozatainak a száma
 • Szinkron-színészeket díjaztak
  Szinkron-színészeket díjaztak
 • Erdőtüzek pusztítanak Görögország déli részén
  Erdőtüzek pusztítanak Görögország déli részén
 • Több száz lopott vagy hamis útlevelet kobzott el a görög rendőrség az athéni repülőtéren
  Több száz lopott vagy hamis útlevelet kobzott el a görög rendőrség az athéni repülőtéren
 • 150 éves a Székesfehérvári Evangélikus Egyházközség
  150 éves a Székesfehérvári Evangélikus Egyházközség
 • Lezárások lesznek Újbudán, holnap világháborús bombát hatástalanítanak
  Lezárások lesznek Újbudán, holnap világháborús bombát hatástalanítanak
 • Mától folytatódik az M7-es autópálya felújítása
  Mától folytatódik az M7-es autópálya felújítása
 • Hétfőn kezdődik az Európai Mobilitási Hét
  Hétfőn kezdődik az Európai Mobilitási Hét
 • Bírósági ülnököket keresnek
  Bírósági ülnököket keresnek