Fair7 °C
2020. február 28. péntek Elemér
Menü

Íme az Év Sportolóinak listája, Kovács Saci a legjobb női öttusázó

Íme az Év Sportolóinak listája, Kovács Saci a legjobb női öttusázó
Kovács Saci hatodszor lett az év legjobb női öttusázója (Fotó: Buza Virág / pentathlon.hu)

A Magyar Távirati Iroda felkérésére a hazai sportszövetségek 1964 óta választják meg sportáguk legjobbjait. Idén 55 szakszövetség ismerte el legjobbjait, a női öttusázók között a Volán Fehérvár kiválósága, Kovács Sarolta végzett az élen.

Akadnak olyan szakszövetségek, akik majd január elején nevezik meg 2019 legjobbjait, így egyenlőre nem teljes a lista: kézilabdában, labdarúgásban és kerékpárban még nem tudni, ki, illetve kik végeznek az élen.

Az 1964 óta tartó szavazás rekordere egyébként a sakkozó, Portisch Lajos, akit 1964 és 1994 között összesen 23 alkalommal választottak meg sportága legjobbjának. Halmozókat az idei listában is találunk, a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 16., a szörfös Gádorfalvi Áron 12., a birkózó Sastin Marianna 10., míg az asztaliteniszező Póta Georgina, a vitorlázó Berecz Zsombor, az úszó Hosszú Katinka és a curlinges Nagy György kilencedik alkalommal lett az év sportolója.

Székesfehérvárt az öttusázó Kovács Sarolta képviseli a listán, a Volán Fehérvár kiválósága immár hatodik alkalommal lett az év legjobbja saját sportágában.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen

Amerikai futball
Bencsics Márk (Budapest Wolves) 3.

Asztalitenisz
Szudi Ádám (SPG Walter Wels) 2.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 9.

Autósport
Michelisz Norbert (BRC Hyundai N Squadra Corse) 6.

Atlétika
Halász Bence (Szombathelyi Dobó SE) 2.
Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 5.

Birkózás

Lőrincz Tamás (BHSE) 4.
Sastin Marianna (Vasas SC) 10.

Bridzs
Gál Péter (Bajnok) 1.
Fischer Brigitta (Hegyvidék) 6.

Búvárúszás:
Uszonyosúszás
Bukor Ádám (Mátrai Erőmű Búvárklub) 2.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 6.
Tájékozódási búvárúszás
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 16.
Hatházi Katalin (Amphora Búvárklub) 4. 

Cselgáncs
Tóth Krisztián (MTK Budapest) 4.
Özbas Szofi (Ceglédi VSE) 1.

Curling
Nagy György (Vasas SC) 9.
Palancsa Dorottya (UTE) 6.

Erőemelés:
Fekvenyomás
Lombosi Melinda (Erőművek SE) 1.
Véró Alex (Orosházi Toldi SE) 1.
Erőemelés
Bilicz Laura (PowerBuilder SE) 1.
Kulcsár Dávid (Kelet Ereje) 2.

Evezés
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 5.
Gadányi Zoltána (Budapest Evezős Egyesület) 2.

Fallabda
Farkas Balázs (Squashberek) 2.
Chukwu Hannah (Squashberek) 1.

Footgolf
Bacskai Bence (Royal Footgolf Club) 2.
Ujvári Izabella (Nimród Footgolf SE) 2.

Golf
Rózsa Dávid (Pannónia Golf&Country Club) 3.
Sándor Virág (GOLFIESTA Sportegyesület) 1.


Bőviz Dominik (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely) 1.
Seres Júlia (Pagoda Gó Egyesület) 1.

Hódeszka
Brunner Blanca (Hópárducok Sí és Snowboard Sportegyesület) 1.
Fricz Botond (Sport-Club.hu) 3. 

Íjászat:
Gondán György (Eleven ÍE) 2.

3D
Gondán György (Eleven ÍE) 2.

Jet-ski
Szabó Barnabás (Aktív SC) 4.

Jégkorong
Galló Vilmos (KooKoo, finn) 1.
Huszák Alexandra (KMH Budapest) 4.

Kajak-kenu:
Gyorsasági

férfi kajak: Kopasz Bálint (Algyői SE) 3.
női kajak: Kozák Danuta (UTE) 7.
férfi kenu: Adolf Balázs (Szentendrei KKSE) 1.
női kenu: Balla Virág (Graboplast Győr) 2. és Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 3.
Maratoni
férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 5., Máthé Krisztián (UTE) 1.
női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 3.
férfi kenu: Laczó Dániel (NKM Szeged VE) 1., Nagy Gergely Balázs (UTE) 1.
női kenu: Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari) 1.

Karate
Tadissi Yves Martial (Újpesti Torna Egylet) 3.
Sterck Laura Tímea (Magyar Testgyakorlók Köre Budapest) 2.

Kickbox
Bálint Zoltán (Halker-Király Team) 1.
Busa Andrea (Halker-Király Team) 2.

Kosárlabda
Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely) 1.
Raksányi Krisztina (UNI Győr MÉLY-ÚT) 1.

Korcsolya:
Rövid pályás gyorskorcsolya

Liu Shaolin Sándor (MTK, FTC) 4.
Jászapáti Petra (SZKE) 4.
Műkorcsolya
Tóth Ivett (Vasas SC) 6.
Jégtánc
Yanovskaya Anna, Lukács Ádám (DSC, HKA) 1.

Labdarúgás:
Nagypálya

A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.
Futsal
Dávid Richárd (MFK Prodexim Khersont) 1.
Varga Adél (Astra Kiskunfélegyházi Bulls FC) 2. 

Lovassport
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 2.

Motorcsónak
Havas Attila (Inter Trim Szerviz Kft.) 1.

Motorsport
Szvoboda Bence (HTS KTM Team) 1.

Ökölvívás
Hámori Ádám (Fitt-Box Kőszeg) 2.
Oláh Eszter (Egri Városi Sportiskola) 1.

Öttusa
Kasza Róbert (KSI SE) 6.
Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 6.

Ritmikus gimnasztika
Pigniczki Fanni (MTK) 2.

Rögbi:
7-es

Suiogan Tímár (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.
15-ös
Jung Szilárd (Battai Bulldogok SZVSE) 1.
Nők
Horváth Kitti (Esztergomi Vitézek RAFC) 1.

Röplabda:
Teremröplabda

Dávid Csanád (Stiinta Explorari Baia Mare) 1.
Németh Anett (Coastal Carolina Volleyball) 1.
Strandröplabda
Kiss Dániel (Pénzügyőr SE) 1. és Bán Viktor (Pénzügyőr SE) 1.
Szombathelyi Szandra (RÖAK Kaposvár) 4. és Lutter Eszter (RÖAK Kaposvár) 5.

Sakk
Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 3.
Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 3.

Sí:
Alpesi
Nagy Bence (Rozmaring SE) 1.
Tóth Zita (Vasas SC) 2.
Sífutás
Kónya Ádám (Veszprémi SE) 6.
Pónya Sára (Vasas SC) 1.
Sílövészet
Panyik Dávid (Honvéd Zalka SE) 7.
Pónya Sára (Vasas SC) 1.
Síugrás
Molnár Flórián (Kőszegi SE) 5.
Vörös Virág (Kőszegi SE) 5.
Szabadstílus
Papp Koppány (Rozmaring SE) 5.

Sportlövészet
Péni István (UTE) 3.
Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 3.

Súlyemelés
Holló Szilárd (Kazincbarcikai VSE) 1.
Mitykó Veronika (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 1.

Szektorlabda:
Szektorlabda szakág

Pákai György (Testvériség SE) 4.
12 érintéses szakág
Puskás László (Debreceni SC) 2.

Szinkronúszás
Dávid Janka (Római Szinkronúszó SE) 2.
Gács Boglárka (Budapesti Honvéd SE) 1.

Szkander
Kovács Péter (Pólus 5) 2.
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorló Karok Szolnok) 3.

Szörf
Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 12.
Cholnoky Sára (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 7.

Szumó

Kerstner Róbert (Veresi Küzdősport Egyesület) 1.

Tájfutás:
Futó szakág
Bakó Áron (Tabáni Spartacus SKE) 3.
Sárközy Zsófia (Hegyvidék SE-MOM) 1.
Tájkerékpáros szakág
Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 2.

Teke
Kakuk Levente (Répcelak) 6.
Méhész Anita (Rijeka) 7.

Tekvondó
Józsa Levente (Budapesti Honvéd) 1.
Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 5.

Testépítés és fitnesz:
Testépítés

Kenderes Gábor (Kőbánya SC)
Fitnesz
Ágoston Dorottya (Biofit Johnny Fitness)

Tenisz
Fucsovics Márton (MTK) 7.
Babos Tímea (MTK) 8.

Tollaslabda
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 6.
Sárosi Laura (Hajdúszoboszlói Tollaslabda SE) 6.

Torna:
Szertorna

Vecsernyés Dávid (BHSE) 2.
Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 3.
Aerobik
Bali Dániel (PSN) 5.
Mazács Fanni (PSN) 2.
Akrobatikus torna
Kutasi Vivien, Vincze Zita (Balance ATC) és Horváth Elizabet (FTC) 2.
Gumiasztal
Szántó Anna (Dunaferr SE) 2.

Triatlon
Bicsák Bence (PSN Zrt.) 2.
Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 4.

Úszás
Milák Kristóf (Budapesti Honvéd) 2.
Hosszú Katinka (Iron Swim) 9.

Nyílt vízi úszás
Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 2.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 2.

Versenytánc:
Akrobatikus rock and roll

Jonas Brauer (Rock And Magic Sportegyesület) 1.
Medgyesi Veronika (Rock And Magic Sportegyesület) 1.
Versenytánc
Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 5.
Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 5.

Vitorlázás
Berecz Zsombor (Procelero SE) 9.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 7.

Vívás
Siklósi Gergely (BHSE) 1.
Márton Anna (MTK) 3.

Vízilabda
Varga Dénes (FTC-Telekom Waterpolo) 3.
Keszthelyi Rita (UVSE) 7.

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Ez van

A hét sztorija

  • Fejlesztő foglalkozások középiskolásosknak
    Fejlesztő foglalkozások középiskolásosknak
  • Jelentősen felgyorsul az átutalás hétfőtől
    Jelentősen felgyorsul az átutalás hétfőtől
  • Áruhiánytól nem kell tartani a boltokban
    Áruhiánytól nem kell tartani a boltokban
  • Orbán: nagy a valószínűsége, hogy a vírus megjelenik Magyarországon
    Orbán: nagy a valószínűsége, hogy a vírus megjelenik Magyarországon
  • A Barátság mozi ad otthont a Frankofón Fesztiválnak
    A Barátság mozi ad otthont a Frankofón Fesztiválnak
  • Csökkenti olaszországi járatainak számát a Wizz Air
    Csökkenti olaszországi járatainak számát a Wizz Air
  • Továbbra is mindent megtesz a magyarok biztonságáért és egészségük megőrzéséért a kormány0
    Továbbra is mindent megtesz a magyarok biztonságáért és egészségük megőrzéséért a kormány0
  • Nincs hiány egészségügyi maszkból
    Nincs hiány egészségügyi maszkból

Eseménynaptár

  • Tovább bővült a foglalkoztatás
    Tovább bővült a foglalkoztatás
  • Tóth Ildikó színművész lesz a Királykút Emlékház vendége
    Tóth Ildikó színművész lesz a Királykút Emlékház vendége
  • Az Egyesült Államokban intenzíven vizsgálják a koronavírus túlélési idejét
    Az Egyesült Államokban intenzíven vizsgálják a koronavírus túlélési idejét
  • Calicivírus-fertőzés miatt nincs tanítás egy nyíregyházi általános iskolában
    Calicivírus-fertőzés miatt nincs tanítás egy nyíregyházi általános iskolában
  • Ma estig kell befizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díjakat
    Ma estig kell befizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási díjakat
  • Székesfehérvár is képviselteti magát az Utazás Kiállításon
    Székesfehérvár is képviselteti magát az Utazás Kiállításon
  • Elhunyt Fási László, a Fejér Megyei Hírlap fotóriportere
    Elhunyt Fási László, a Fejér Megyei Hírlap fotóriportere
  • Dunaújváros ad otthont az idei Fejér Megyei Diáknapoknak
    Dunaújváros ad otthont az idei Fejér Megyei Diáknapoknak
  • Riasztották a honvédség Gripenjeit egy utasszállító gép miatt
    Riasztották a honvédség Gripenjeit egy utasszállító gép miatt
  • Több mint három milliárd forintnyi fejlesztési pénz elosztásáról határoztak a fejér megyei képvisel
    Több mint három milliárd forintnyi fejlesztési pénz elosztásáról határoztak a fejér megyei képvisel
  • Csökkenést mutat az ingatlan- vásárlási kedv
    Csökkenést mutat az ingatlan- vásárlási kedv
  • Fejér megyére is kiadták a másodfokú riasztásokat a viharos szél miatt
    Fejér megyére is kiadták a másodfokú riasztásokat a viharos szél miatt
  • Változik a forgalmi rend a Szent György Kórház környékén
    Változik a forgalmi rend a Szent György Kórház környékén