Partly cloudy24 °C
2019. augusztus 21. szerda Sámuel
Menü

Feloszlott a székesfehérvári 21 Gramm Akusztik

Július 8-án, hétfőn érkezett a sokakat lesújtó hír, miszerint a Ferenczy-Nagy Bogi által vezetett fehérvári 21 Gramm Akusztik tagjai nem folytatják tovább az együttműködést. Utoljára július 19-én Csolnokon, és július 26-án a Fezen fesztiválon láthatjuk őket együtt.

A fehérvári érdekeltségű 21 Gramm Akusztik 2018-ban alakult, majd még ugyanebben az évben kiadták első albumukat, a keserÉdest, amely igencsak nagy sikert aratott. Ferenczy-Nagy Boglárka (a 2017-es Fehérvár Hangja győztese), Váradi Imre (gitár), Pétervári Henrik (harmonika, billentyű), Komlódy Márk (cajon) és Kun Balázs (basszusgitár) alkotta csapat azóta számos nagyszabású bulit tudhat maga mögött, ám úgy néz ki, hogy ez sem volt elég a folytatáshoz. Július 8-án, hétfőn este szomorú hírt közöltek a rajongóikkal:

"Egy-egy nagy változással és véget éréssel mindenkinek szembe kell néznie élete során. Nekünk az egyik ilyen fordulópont most jött el, ugyanis 21 Gramm Akusztik zenekarként nem folytatjuk tovább a munkát. Sok-sok vívódás és tanakodás után úgy döntöttünk, különválunk egymástól, annak őszinte hitében, hogy amit eddig együtt létrehoztunk, valóban értéket közvetített és közvetít, és annak reményében, hogy akik találkoztak velünk valahol, azok legalább annyit kaptak tőlünk, mint amennyit mi tőlük. Hatalmas köszönettel és hálával tartozunk a minket körülvevő közösségnek, és mindenkinek, aki követte a munkánkat, és aki baráti biztatással, törődő figyelemmel fordult felénk. A koncerteken látott tekintetek és mosolyok, a velünk énekelt dalszövegek, a lelkes visszajelzések, a facebookos lájkok, a megtekintések a dalainkon, és minden élmény és benyomás, amit Tőletek kaptunk, egész életünket végig fogja kísérni, és erőt fog adni nekünk. Ezt a rengeteg apró ajándékot pedig két fergeteges búcsúkoncerttel szeretnénk a lehetőségekhez képest meghálálni. Gyertek el az utolsó közös fellépéseinkre július 19-én Csolnokra, vagy 26-án a Fezen fesztiválra, és tomboljunk olyat, hogy lerepül a hajunk! Segítsetek, hogy a 21 Gramm Akusztik méltón zárhassa kalandos, tapasztalással teli, hol boldog, hol szomorú, de mindenképpen emlékezetes közös két évét!"

Kapcsolódó cikkek

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Most olvassák

Galéria

Ez van

A hét embere

 • Csütörtöktől ismét kinyit a Barátság mozi
  Csütörtöktől ismét kinyit a Barátság mozi
 • Bírósági ülnököket keresnek Székesfehérvárra
  Bírósági ülnököket keresnek Székesfehérvárra
 • Rengeteg baleset történt az utakon
  Rengeteg baleset történt az utakon
 • Megtelt a Balaton a hosszúhétvégén
  Megtelt a Balaton a hosszúhétvégén
 • Még most is igényelhető a bölcsődei támogatás
  Még most is igényelhető a bölcsődei támogatás
 • Lesz elegendő gáz télire
  Lesz elegendő gáz télire
 • Nem eladó Grönland - lemondta dániai látogatását Donald Trump
  Nem eladó Grönland - lemondta dániai látogatását Donald Trump
 • Hosszú hétvége - tízen haltak meg az utakon
  Hosszú hétvége - tízen haltak meg az utakon

Eseménynaptár

 • Kanárik, papagájok, nyulak - országos díszmadár-kiállítás lesz városunkban
  Kanárik, papagájok, nyulak - országos díszmadár-kiállítás lesz városunkban
 • Támadás - grizzly ölt meg egy turistát
  Támadás - grizzly ölt meg egy turistát
 • Holnapig lehet pályázni a kollégiumi férőhelyekre
  Holnapig lehet pályázni a kollégiumi férőhelyekre
 • HÍRADÓ 1-kor 2019. augusztus 21.
  HÍRADÓ 1-kor 2019. augusztus 21.
 • Gépezők viadala - már lehet nevezni a versenyre
  Gépezők viadala - már lehet nevezni a versenyre
 • Játékpisztoly volt nála - véget ért a túszdráma Brazíliában
  Játékpisztoly volt nála - véget ért a túszdráma Brazíliában
 • Szijjártó: lesz elég gáz jövőre is
  Szijjártó: lesz elég gáz jövőre is
 • Áramszünet lesz a Belvárosban
  Áramszünet lesz a Belvárosban
 • A zene jó, de közlekedés közben fontos, hogy halljuk a környezetünket - 2 Kerék 1 Percben
  A zene jó, de közlekedés közben fontos, hogy halljuk a környezetünket - 2 Kerék 1 Percben
 • Mávinform: fokozatosan helyreáll a forgalom a fehérvári vasútvonalon
  Mávinform: fokozatosan helyreáll a forgalom a fehérvári vasútvonalon
 • Jubileum – a Kormorán és Varga Miklós is fellép az Aranybulla Művészeti Napokon
  Jubileum – a Kormorán és Varga Miklós is fellép az Aranybulla Művészeti Napokon
 • Szépművészeti - ismét Baán László lett a főigazgató
  Szépművészeti - ismét Baán László lett a főigazgató
 • Kisebb beavatkozások - még sok műtét vár a sziámi ikrekre
  Kisebb beavatkozások - még sok műtét vár a sziámi ikrekre